Hołek drugi w Rajdzie Warmińskim

Rajd Warmiński 2012

Krzysztof Hołowczyc ukończył Rajd Warmiński na 2. miejscu za Zbigniewem Staniszewskim. To był ostatni etap przygotowań Hołka do startu w 69. Rajdzie Polski, w całkowicie nowym samochodzie. Już w najbliższy weekend zapowiada się ostra walka o zwycięstwo.

W piątkowym prologu zwyciężyła załoga Hołowczyc/Kurzeja. To zwiastowało zaciętą rywalizację na sobotnich odcinkach specjalnych, na których Hołek startował swoim nowym samochodem Subaru Impreza R4. Była to ostatnia faza prób ustawień samochodu, przed startem w zbliżającym się Rajdzie Polski. Od pierwszego oesu bardzo ostre tempo narzucił Zbyszek Staniszewski, po raz pierwszy jadący Peugeotem 207 S 2000. Hołek regularnie notował drugie czasy.

„Teraz szukamy optymalnych ustawień auta. Wreszcie założyliśmy dobrą oponę, bo na początku było zbyt miękko i samochód był taki trochę „pontoniasty”. Mamy jeszcze do Rajdu Polski jedną pętlę i trzeba się lepiej przymierzyć do tego auta, bo myślę, że wciąż mamy jeszcze trochę do znalezienia w ustawieniach. Cały czas jesteśmy na telefonach ze stajnią Makinena i podpowiadają nam, w którą stronę mamy iść, mam nadzieję, że wkrótce odnajdziemy optimum.” – powiedział Krzysztof Hołowczyc w trakcie rajdu.

Zmiana ustawień i ogumienia zaowocowały zwiększeniem tempa jazdy i zwycięstwem na ostatnim odcinku specjalnym. To pozwoliło Hołkowi uplasować się na 2. pozycji w klasyfikacji generalnej Rajdu Warmińskiego. Na pytanie, czy auto jest już przygotowane do startu w Rajdzie Polskim, Hołek odpowiedział na mecie: „Niestety, jeszcze ze dwa dni trzeba spędzić i popróbować ustawień na znanych mi odcinkach, gdzie będę dokładnie wiedział czy jest ok. Samochód ma dobrą trakcję, bardzo fajnie jedzie, ale jakoś jeszcze do końca mu nie ufam...”.

 


Klasyfikacja generalna 15. Rajdu Warmińskiego:

  1. Zbigniew Staniszewski/Radosław Korzeniewski
  2. Hołowczyc/Kurzeja (00:40,1)
  3. Kuchar/Dymarski (00:40,9)
  4. Bębenek/Bębenek (01,23,4)
  5. Dul/Drahan (02:04,1)

Aktualnie ekipa popularnego Hołka zameldowała pełną gotowość do startu i już w najbliższy weekend, załoga Hołowczyc/Kurzeja stanie na starcie 69. Rajdu Polski. Zapowiada się ostra walka o najwyższy stopień podium.

 

Galeria zdjęć

  • Rajd Warmiński 2012
  • Rajd Warmiński 2012
  • Rajd Warmiński 2012