Hołowczyc wystartuje w rajdzie Baja Espana Aragon!

Rajd Abu Dhabi Desert Challenge 2013Już w najbliższy piątek Krzysztof Hołowczyc wystartuje w kolejnej edycji rajdu Baja Espana Aragon. To jedna z największych i najtrudniejszych imprez motoryzacyjnych w Europie. Hołek będzie tam  walczył o kolejne cenne punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country, w którym obecnie zajmuje drugie miejsce.

 „Bardzo lubię ten hiszpański rajd, w którym byłem już raz na podium. Jednak zdaję sobie sprawę, że w tym roku zjedzie się tu ścisła czołówka najlepszych kierowców startujących w rajdach Cross-Country. Będzie bardzo mocna obsada i zapowiada się naprawdę poważna walka, od samego początku. Czuję, że jestem dobrze przygotowany do rajdu, bo w ostatnim czasie bardzo dużo trenowałem i poświęciłem też sporo czasu na przygotowanie fizyczne. O formę mojego pilota i przygotowanie  naszego Mini też jestem spokojny, więc wszystko, co mi pozostaje to ostro zabrać się do roboty i postarać się wygrać ten rajd. Wiem, że tytuł mistrzowski mam w zasięgu ręki i zrobię wszystko, aby go w tym roku zdobyć. Będę też z uwagą obserwował start mojego ucznia, Martina Kaczmarskiego, z którym razem należymy do zespołu rajdowego Lotto Rally Team. To bardzo utalentowany, młody kierowca, z którym sporo pracowałem w ramach projektu „Mistrz i uczeń”. Dlatego wierzę, że świetnie sobie poradzi i zajmie dobre miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.” – powiedział nam Krzysztof Hołowczyc przed wylotem do Hiszpanii.

Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Andreas Schulz jadący autem Mini All 4 Racing, wystawionym przez Monster Energy X-raid Team, ruszą na trasę tegorocznego rajdu z drugim numerem startowym. Po trzech rundach Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country, Hołowczyc zajmuje drugie miejsce, ze stratą 39 punktów do Jeana-Louisa Schlessera, który w najbliższy piątek wystartuje z numerem jeden.

Obsada rajdu zapowiada się niezwykle interesująco. Nie zabraknie też innych bardzo znanych nazwisk:  Stephane Peterhansel, Nani Roma, Miroslav Zapletal, Nunzio Coffaro, Bernhard ten Brinke, Erik van Loon, czy Orlando Terranova. Samochodowa lista zgłoszeń liczy w tym roku aż 67 załóg.

Tegoroczna trasa rajdu Baja Espana Aragon będzie miała łączną długość prawie 1000 km, i będzie bardzo zbliżona swoim charakterem do ubiegłorocznej edycji rajdu. W piątek kierowcy wystartują do prologu, którego trasa przebiegać będzie w okolicach miejscowości Teruel. W sobotę i niedzielę załogi zmierzą się z ekstremalnie trudnymi odcinkami, które będą stromo wspinały się nawet na wysokość 1200 m nad poziomem morza. Uczestnicy rajdu będą mieli przywilej podziwiania stamtąd niezwykłej scenerii i wspaniałych, zapierających dech w piersiach widoków. Meta rajdu została wyznaczona również w Treuel, gdzie w niedzielę, po zakończeniu rajdu, odbędzie się ceremonia dekoracji zwycięzców.

Więcej informacji na temat Baja Espana Aragon można znaleźć na oficjalnej witrynie rajdu: http://www.bajaaragon.com