Dobra forma Hołowczyca

Rajd Maroka 2012Krzysztof Hołowczyc zajął 2. miejsce w pierwszym etapie OiLibya Rally du Maroc 2012 i jest wiceliderem. To dobra prognoza przed kolejnymi etapami i szansa na zwycięstwo w  rajdzie, będącym generalną próbą przed zbliżającym się rajdem Dakar 2013.

Pierwszy etap załoga Monster Energy X-raid Team  pokonała  sprawnie, bez żadnych problemów technicznych, choć był on według zawodników dość skomplikowany nawigacyjnie. Załoga Hołowczyc/Palmeiro poradziła sobie jednak bardzo dobrze i zajęła na mecie drugą lokatę, tuż za Guilherme Spinellim, z minimalną stratą.

 „Pierwszy etap za nami, poszło całkiem nieźle i prawie udało się wygrać. Prawie to znaczy mamy 21 sekund straty do Spinellego. Jechaliśmy szybkim, spokojnym tempem, bez specjalnych przygód nie licząc paru błędów nawigacyjnych, ale pewnie wszyscy błądzili bo etap był dość skomplikowany nawigacyjne. Gdy wyprzedziłem 3 auta startujące przed nami, trochę odpuściłem, bo byłem pewny, że wygramy, jednak Brazylijczyk startujący z dalszej pozycji pojechał rewelacyjnie i wyprzedził nas. Może to nawet lepiej, bo jutro cały dzień będziemy jechali po dużych wydmach i to on będzie nam zakładał ślad.”- powiedział Hołek po zakończeniu pierwszego etapu.

We wtorek start do kolejnego etapu długości 359 km, w tym 315 km odcinków specjalnych. Zawodnicy pojadą tym razem w przeciwnym kierunku, z Zagory do Erfoud. Trasa będzie jednak nieco zmodyfikowana, względem poniedziałkowej.

Wyniki po pierwszym etapie:

SAMOCHODY

1. Guilherme Spinelli/Youssef Haddad (BR) Mitsubishi Racing Lancer 2:52.57
2. Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing +21
3. Eric Vigouroux/Alexandre Winocq (F) Chevrolet Silverado +1.40
4. Bernhard ten Brinke/Pascal Maimon (NL/F) Mitsubishi Racing Lancer +7.27
5. Gerard de Rooy/Tom Colsoul/Darek Rodewald (NL/B/PL) Iveco Powerstar +15.39 

 

Więcej informacji na temat OiLibya Rally du Maroc 2012 na witrynie organizatora http://rallyemaroc.npo.fr

Oficjalne informacje: Wyniki rajdu, Live Tracking


Galeria

  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012