Hołowczyc wiceliderem rajdu Oilibya du Maroc

Rajd Maroka 2012Po trzecim etapie Rallye Oilibya du Maroc 2012, załoga Monster Energy X-raid Team Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro zajmuje drugie miejsce w rajdzie. Problemy techniczne na dzisiejszym odcinku spowodowały kilkunastominutową stratę do nowego lidera Francuza Vigouroux.

Nic nie zapowiadało problemów załogi Monster Energy X-raid Team Hołowczyc/Palmeiro. Niemal do CP1 Hołowczyc pracowicie zdobywał przewagę nad resztą stawki. Jednak tuż przed punktem kontroli czasu doszło do przebicia opony. Wymiana koła zabrała załodze kilkanaście cennych minut. Mimo twardego pościgu za konkurentami, na metę etapu Krzysztof Hołowczyc i Filipe Palmeiro dotarli na piątym miejscu, z osiemnastominutową stratą do Erica Vigouroux (Chevrolet Silverado), zwycięzcy dzisiejszego etapu.

„Dzisiejszy etap był dość pechowy dla nas. Jeszcze przed pierwszym CP złapaliśmy kapcia, wysiedliśmy żeby zmienić koło i okazało się, że hydrauliczny podnośnik nie działa, a do tego jest wyciek płynu. Od razu stanęła mi przed oczami sytuacja z ostatniego Dakaru, gdzie wyciek płynu spowodował lawinę kolejnych problemów, które pozbawiły nas miejsca na podium. Zatamowaliśmy wyciek płynu, ale dostanie się do ręcznego lewarka zajęło dość sporo czasu i w sumie cała operacja pochłonęła blisko 10 min. Potem w pośpiechu chcieliśmy odrabiać starty, co skończyło się serią pomyłek nawigacyjnych, bo ten rajd jest niezwykle trudny i niebezpieczny. Niełatwo będzie go skończyć... Drugą część odcinka ścigaliśmy się cały czas z Novitskim i Spinellim. Rosjanina udało się wyprzedzić, ale Spinelli był ewidentnie szybszy i nie mogłem go dojść. Na szybkich partiach jego Mitsubishi po prostu nam odchodził. W sumie dziś 18 min straty do Vigouroux, który bezbłędnie pokonał dzisiejszy etap, ale o dziwo, spadliśmy tylko o jedno oczko, na drugie miejsce. Do mety jeszcze daleko, więc jest szansa na odrobienie strat.” –powiedział na mecie Hołowczyc

Wyniki 3 etapu:

SAMOCHODY
1. Eric Vigouroux/Alexandre Winocq (F) Chevrolet Silverado 02:39:13
2. Guilherme Spinelli/Youssef Haddad (BR) Mitsubishi ASX +8:14
3. Leonid Nowickij/Oleg Tiupienkin (RUS) Mini All4 Racing +13:06
4. Boris Garafulic/Gilles Picard (CHL/F) BMW X3 CC +14:13
5. Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing +18:00

Po 3. Etapie:

1. Vigouroux 9:05.41, |
2. Hołowczyc +16.14,
3. Spinelli +20.46,
4. Nowickij +52.23,
5. Garafulic +1:01.50.

 

Więcej informacji na temat OiLibya Rally du Maroc 2012 na witrynie organizatora http://rallyemaroc.npo.fr

Oficjalne informacje: Wyniki rajdu, Live Tracking


Galeria

  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012
  • Rajd Maroka 2012