Hołowczyc zwycięża po raz trzeci!

Rajd Maroka 2012Krzysztof Hołowczyc  wygrał szósty, ostatni etap rajdu Oilibya Rally du Maroc 2012. To trzecie zwycięstwo etapowe załogi Monster Energy X-raid Team w tym rajdzie. Świetna forma potwierdza gotowość załogi Hołowczyc/Palmeiro do startu w rajdzie Dakar 2013.

Dzisiejszy, ostatni etap rajdu Maroka bezapelacyjnie zwyciężyła załoga Monster Energy X-raid Team, Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro, którzy byli najszybsi na 3 z 6 etapów rajdu. Jednak za wczorajsze nieukończenie etapu na skutek awarii układu napędowego auta,  załoga otrzymała karę 10 godzin, co spowodowało spadek na odległą 27. pozycję. Do dzisiejszego 6. Etapu Krzysztof Hołowczyc ruszył z szóstej pozycji i w bezpośredniej walce pokonał wszystkich rywali, przekraczając linię mety 6. etapu z ponad dwuminutową przewagą nad kolejnym zawodnikiem.

„Bardzo się cieszę, że znowu udało nam się wygrać kolejny etap rajdu. Gdyby nie wczorajsza awaria, nasza sytuacja byłaby zdecydowanie lepsza. Na pewno stalibyśmy dzisiaj na podium. Niestety tak się nie stało. Początek dzisiejszej rywalizacji nie był dla nas szczęśliwy, bo zaraz po starcie, złapaliśmy kapcia. Stwierdziłem, że to już nadmiar pecha i na chwilę odeszła mi ochota na dalszą jazdę. Jednak Filipe zmobilizował mnie do walki i po kilkunastu kilometrach po zmianie koła ruszyłem do szalonego ataku. Jechałem jak w transie, żeby odrobić stratę i wygrać. Wyprzedzaliśmy auto, za autem, na metę wpadliśmy tuż za Nowitskim, ale za to z najlepszym czasem. Dzisiejsze zwycięstwo traktuję jako nagrodę pocieszenia, a jednocześnie dowód na to, że w rajdzie Dakar będziemy mieli bardzo wiele do powiedzenia. Po dzisiejszym etapie ja i Filipe mamy wiarę w to, że najbliższy Dakar będzie należał do nas.” – powiedział Hołek na mecie dzisiejszego etapu i całego rajdu.

Rajd Oilibya Rally du Maroc 2012 był ostatecznym sprawdzianem dyspozycji załogi Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro oraz ich samochodu MINI All 4 Racing, którym pojadą w rajdzie Dakar 2013. Zarówno załoga, jak i cała ekipa Monster Energy X-raid  Team są dobrej myśli i liczą na sukces.

Wyniki  6. etapu:

SAMOCHODY
1. Krzysztof Hołowczyc/Filipe Palmeiro (PL/P) Mini All4 Racing 1:57.29
2. Guilherme Spinelli/Youssef Haddad (BR) Mitsubishi ASX +2.20
3. Leonid Nowickij/Oleg Tiupienkin (RUS) Mini All4 Racing +5.02
4. Boris Garafulic/Gilles Picard (RCH/F) BMW X3 CC +8.22
5. Leonid Ogorodnikow/Anton Nikołajew (RUS) Toyota Hilux +12.00

KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. Vigouroux 17:55.14,
2. Nowickij +17.43,
3. Spinelli +23.23,
4. Garafulic +51.58,
5. de Rooy +1:48.47,
6. Ogorodnikow +2:35.14,
7. Biasion +2:42.31.