Hołowczyc pechowo w Barcelonie

RX Lites - Barcelona 2015Krzysztof Hołowczyc, dla którego był to czwarty tegoroczny  występ  w rallycrossowej serii RX Lites Cup zakończył swój udział w zawodach rozgrywanych na słynnym torze Circuit de Barcelona-Catalunya w półfinale.  Wcześniej, w drugim biegu kwalifikacyjnym auto Hołowczyca zostało wypchnięte przez rywali na betonową barierę, ulegając poważnym uszkodzeniom.

Krzysztof Hołowczyc  ma za sobą dość trudny rallycrossowy weekend. Do Barcelony wyjeżdżał bowiem z ambicjami na dobry wynik. Niestety jego plany przekreślił dość poważny wypadek w drugim biegu kwalifikacyjnym.

 „Niestety drugi wyścig zakończył się dość poważnym wypadkiem. Pechowo padłem ofiarą kolizji dwóch kolegów jadących tuż przede mną. Jeden z nich odbił się w moją stronę,  silnie uderzył w bok mojego autaym impetem wylądowało na betonowej bandzie. Straty w sprzęcie były bardzo poważne,  ale nasi mechanicy zdążyli poskładać auto przed trzecim wyścigiem. Niestety pozostał spory problem z geometrią zawieszenia, z którym walczyliśmy do końca zawodów. Do tego moje samopoczucie po wypadku pozostawiało sporo do życzenia. Ten incydent przekreślił szanse na lepszy rezultat.” – komentował po zawodach  Hołowczyc

Niestety żadnemu z zawodników Szkoły Mistrzów Lotto nie udało się awansować do finału. W swoim półfinale Kaczmarski i Hołowczyc zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce. Kaczmarski od razu zjechał na Joker Lap.  Hołowczyc awansował  co prawda na trzecie miejsce podczas 4. okrążenia,  ale miał przed sobą jeszcze przejazd przez dodatkową, 151-metrową część toru. Podobnie jak prowadzący Bryntesson, Hołek zaliczył Joker Lap na przedostatnim okrążeniu - i ostatecznie znalazł się na 6 miejscu.

Do finału awansowali Thomas Bryntesson, Kevin Eriksson i Simon Olofsson.  Z drugiego półfinału przeszli Cyril Raymond, Kevin Hansen i Joachim Hvaal.

Kolejny start wyścigowego duetu Lotto Team przewidziany jest już na pierwszy weekend października w Turcji.

 

AKTUALNA KLASYFIKACJA GENRERALNA RX LITES

1

Kevin Hansen JR

   

127

2

Kevin Eriksson

   

118

3

Thomas Bryntesson

   

112

4

Simon Olofsson

   

88

5

Joachim Hvaal

   

75

   ...      

10

Krzysztof Hołowczyc

   

42

11

Martin Kaczmarski

   

35