Dobry występ i awans Hołowczyca w Turcji

RX Lites - Istanbul Park 2015Krzysztof Hołowczyc ma za sobą udany weekend na Instanbul F1 Park, gdzie odbyła się szósta runda serii RX Lites. Zawodnik Lotto Team wszedł do finału zawodów i awansował w klasyfikacji generalnej sezonu na 7. miejsce.

Krzysztof Hołowczyc może miniony weekend zaliczyć do udanych. Był to jego najlepszy występ w RX Lites Cup od kwietniowego debiutu w Portugalii. Mimo kolizji i uszkodzeń samochodu podczas drugiego sobotniego wyścigu kwalifikacyjnego, popularny olsztynianin odrobił straty i awansował do niedzielnego finału, wygrywając po drodze swój drugi w rallycrossowej karierze wyścig RX Lites.

W półfinale Hołowczyc pojechał niemal bezbłędnie, zajmując trzecie miejsce za Kevinem Hansenem i Tomem Onslow-Cole'em i awansował pewnie do finału.

W finale Thomas Bryntesson prowadził od startu do mety, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Za kierowcą zespołu TBRX podążali Kevin Hansen i Tom Onslow-Cole. Niestety auto Hołowczyca już na pierwszym zakręcie zostało mocno uderzone z tyłu przez Hvaal’a, co spowodowało w efekcie defekt opony i konieczność zdecydowanie wolniejszej jazdy do mety.  Na trzecim kółku Eriksson spadł na koniec stawki, ale w trakcie piątego okrążenia dotychczasowy wicelider pucharu wygrał jednak pojedynek o piąte miejsce z jadącym na kapciu Hołowczycem.

„Jestem bardzo zadowolony, odnalazłem wreszcie właściwe tempo. Oczywiście pojawia się w głowie myśl, że gdyby nie dwie kolizje to mogło być zdecydowanie lepiej. Podczas finału do pierwszego zakrętu wchodziłem jako czwarty, szukając luki w stawce, żeby się tam wepchnąć. Nagle silne uderzenie z tylu. Połamany zderzak i schodzące powietrze z koła. W efekcie wolna jazda i szóste miejsce. Cieszę się z wejścia do finału, ale moje ambicje są trochę większe. Liczę na to, że z wyścigu na wyścig będzie coraz lepiej. ”- skomentował na mecie Hołowczyc.

Uczeń Krzysztofa Hołowczyca w programie Szkoła Mistrzów Lotto, 25- letni Martin Kaczmarski, pomimo dokuczliwej grypy, ukończył zawody na 10. miejscu, awansując na dziewiąte miejsce w serii.

Kolejny występ zawodników Szkoły Mistrzów Lotto zaplanowany jest na 17 października we Włoszech

 

FINAŁ RX LITES ISTANBUL
1. Thomas Bryntesson (N) 6.12,288
2. Kevin Hansen (S) +0,922
3. Tom Onslow-Cole (GB) +3,261
4. Joachim Hvaal (N) +18,578
5. Kevin Eriksson (S) +44,317
6. Krzysztof Hołowczyc (PL) +49,889

PUNKTACJA RX LITES CUP
1. K. Hansen 153
2. Bryntesson 142
3. K. Eriksson 139
4. Hvaal 91
5. Olofsson 85
6. Wågø Syversen 66
7. Hołowczyc 59
8. Hultgren 55
9. Kaczmarski 49
10. O. Eriksson 46