Hołowczyc wystartuje w rajdzie COLUMNA MEDICA Baja Poland


Rajd Baja Poland 2016Na starcie rajdu COLUMNA MEDICA Baja Poland 2016, który jest siódmą tegoroczną rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych zobaczymy pięciokrotnego zwycięzcę tej imprezy, Krzysztofa Hołowczyca. Podobnie jak w kilku poprzednich edycjach pojedzie on za kierownicą MINI All4 Racing, obsługiwanego przez utytułowany niemiecki zespół X-raid. Na prawym fotelu zobaczymy dobrze wszystkim znanego, szczególnie z rajdów płaskich, Łukasza Kurzeję.

Choć w zeszłym roku Krzysztof Hołowczyc ogłosił zakończanie intensywnej kariery w rajdach terenowych, to nie mógł jednak odmówić sobie spotkania z polską publicznością i w tym roku będziemy mogli ponownie podziwiać jego walkę z rywalami podczas Columna Medica Baja Poland. Popularny Olsztynianin wielokrotnie powtarzał, że rajd Baja Poland jest dla niego szczególnie ważny, bowiem był jednym z inicjatorów powstania tej imprezy, a potem przyznania jej statusu rundy Pucharu Świata FIA. Choć Hołowczyc nie rywalizuje już w pełnym cyklu Pucharu Świata i pojedzie głównie dla kibiców, to jednak nie zamierza odpuszczać i chce dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji.

Rajd Baja Poland 2016„Niezmiernie się cieszę, że dzięki współpracy z polskim producentem klocków hamulcowych BRECK dostałem możliwość pojechania w tym rajdzie i po raz kolejny walki o zwycięstwo. Gdy w ubiegłym roku na mecie w Szczecinie ogłosiłem, że nie wystartuję w tegorocznym Dakarze, co było równoznaczne z zakończeniem mojej wieloletniej, intensywnej kariery w tzw. offroadzie, od razu wiedziałem, że zrobię wszystko, aby wziąć udział w kolejnej edycji Baja Poland. Dzięki moim oddanym partnerom ten plan się spełnił! Oczywiście idealnym scenariuszem byłoby odniesienie szóstego zwycięstwa, ale podchodzę do tego jednak spokojnie i racjonalnie. Od roku nie siedziałem przecież za kierownicą auta terenowego, więc to będzie naprawdę spore wyzwanie. Jednak obiecuję kibicom jak zwykle spore emocje i że zrobię wszystko by ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Trzymajcie za mnie kciuki! Oprócz wdzięczności dla marki BRECK, głównego sponsora naszego startu, gorące podziękowania kieruję też do Columna Medica, która jest także tegorocznym sponsorem  tytularnym rajdu, za to że nie tylko wspiera na co dzień moje zdrowie i formę, ale też mój udział w tej imprezie. Dziękuję MICHELIN, mojemu wieloletniemu partnerowi w motorsporcie, za to że wspiera mój start i zawsze zapewnia najlepsze osiągi oraz wysoki poziom bezpieczeństwa niezależnie od warunków i nawierzchni, jakie spotykam na trasie.  Rajd Baja Poland jest dla mnie szczególnie ważny. Czuję ogromną dumę, gdy moi zagraniczni koledzy podchodzą do mnie po rajdzie i mówią, że to naprawdę świetnie zorganizowana impreza, na najwyższym światowym poziomie. Cudownie będzie móc ponownie zasiąść za kierownicą MINI, współpracując z zespołem X-raid, z którym odnosiłem swoje największe sukcesy w rajdach terenowych, m.in. stając na podium legendarnego Dakaru. Mam nadzieję, że razem z Łukaszem powtórzymy nasz sukces z zeszłego roku.”- powiedział przed startem Krzysztof Hołowczyc.


Columna Medica Baja Poland 2016 odbędzie się w dniach 25-28 sierpnia – wtedy to właśnie Szczecin stanie się rajdową stolicą Polski. W piątkowe popołudnie rywalizację rozpocznie tu ponad stu kierowców samochodów, motocykli, quadów, ciężarówek i pojazdów UTV. Przed nimi 788 kilometrów trasy, z której 472 kilometry stanowią odcinki specjalne. Zmieniona i dłuższa o ponad 80 km, niż przed rokiem, jest trasa rajdu, która składa z siedmiu, a nie jak dotychczas pięciu prób sportowych. Klasyczne dwa odcinki na poligonie drawskim liczą w sumie 350 kilometrów, ponad 60 km więcej niż przed rokiem. Start i meta zlokalizowane będą w Szczecinie, ale główną areną zmagań będzie tradycyjnie już poligon w Drawsku Pomorskim oraz okolice miejscowości Dobra i Lubieszyn.

Columna Medica Baja Poland 2016 to nie tylko wyjątkowe wydarzenie dla sportowców i rajdowych kibiców, to również ciekawa propozycja na spędzenie ostatniego weekendu wakacji. Dla rajdowych fanów i zwyczajnych turystów, którzy w tych dniach odwiedzą Szczecin,  sponsorzy startu Krzysztofa Hołowczyca przygotowali specjalną strefę atrakcji w rajdowym miasteczku, której tematami przewodnimi będą oczywiście motoryzacja i zdrowie. Będzie tu można między innymi spróbować swych sił na symulatorze jazdy rajdowej Peugeot 206 WRC, zobaczyć kultowe auto rajdowe Hołka – Subaru Imprezę WRC, a nawet spotkać się osobiście z Krzysztofem Hołowczycem, uzyskać jego autograf, jak i zasięgnąć porady lekarza czy fizjoterapeuty. Atrakcje przewidziane są nie tylko dla dorosłych, ale także dla młodszych gości imprezy, na których dodatkowo będą czekać ciekawe aktywności sportowe oraz drobne upominki.

Zapraszamy do Szczecina, Drawska Pomorskiego, Dobrej i Lubieszyna!