Hołek szósty w Rajdzie Polski

69. Rajd Polski 2012Krzysztof Hołowczyc, startujący wraz z Łukaszem Kurzeją ukończyli 69. Rajd Polski w czołówce, zajmując w klasyfikacji generalnej 6. Lokatę. Dla Hołowczyca start w Rajdzie Polski był elementem przygotowań do startu w Rajdzie Dakar 2013..

W miniony weekend, w okolicach Mikołajek odbył się 69. Rajd Polski. Po dwudniowej, zaciętej walce Krzysztof Hołowczyc ukończył rajd na 6. pozycji. Według swojej opinii nie może zaliczyć tego startu do  szczególnie udanych, jednak cenne doświadczenie i wnioski wyciągnięte po rajdzie stanowią inspirację do walki o zwycięstwo w przyszłym sezonie. Jednocześnie Rajd Polski kończy jeden z ostatnich etapów fazy przygotowań Hołka do styczniowego startu w Dakarze 2013.

„Cały rajd cisnęliśmy do oporu, nawet kilka razy byliśmy poza drogą, a czasy były rozczarowujące. Początkowo starałem się zmieniać styl, raz jechałem bardziej dynamicznie, bokami, raz bardzo ciasno, ale to niewiele wnosiło. Chyba mieliśmy problem z  trakcją, może coś z moim pojmowaniem tego samochodu w fińskiej specyfikacji, bo staraliśmy się zastosować ich nastawy. Być może na fińskich szerokich, twardych szutrach to auto bardzo ładnie jedzie, ale na naszych piaszczystych duktach, gdzie trzeba mięć dużą precyzję, te ustawienia się nie sprawdzały. Gdy było wąsko i szybko, kiedyś to były moje miejsca i tam nadrabiałem bardzo dużo. Teraz było odwrotnie - tam najwięcej traciliśmy. Ale taki jest sport, trzeba głowę schylić, mieć pokorę i do następnego rajdu przygotować się lepiej. Trzeba też pomyśleć o sprzęcie, który będzie pozwalał walczyć o zwycięstwo, a nie tylko robić za dobre tło. Zwycięzca Lappi przyjechał tu odpowiednim samochodem, ale to też odpowiedni zawodnik do tego samochodu i myślę, że naprawdę bardzo ładnie i bezbłędnie  pojechał. Była to dla nas lekcja pokory, ale zawsze trzeba patrzeć do przodu. Nie ma satysfakcji, trzeba grzecznie głowę schylić i powiedzieć, że inni zawodnicy jechali lepiej, szybciej. To wszystko. Ja kocham ten rajd i za rok znów będę chciał go wygrać dla moich kibiców. Dziękuję za wsparcie sponsorom: Motointegrator.pl i Monster Energy oraz wszystkim, którzy nad dopingowali. Teraz przede mną wyjazd do Maroka na pustynne testy i start w rajdzie OiLibya du Maroc, a potem już kolejny Dakar.”– powiedział nam Krzysztof Hołowczyc tuż po rajdzie.,

69. Rajd Polski zgromadził czołówkę polskich kierowców rajdowych, jak i ogromną rzeszę wiernych kibiców. W rajdzie wystartowali zawodnicy nie tylko z Polski, ale m.in. z Finlandii, Czech, Estonii Ukrainy, Węgier, Rosji, a nawet Kataru. Po zaciętej walce w sobotniej części rajdu, w klasyfikacji generalnej prowadził Fin Esapekka Lappi, przed Michałem Kościuszko i Michałem Sołowowem. Ostatecznie, po niedzielnych oesach 69.Rajd Polski wygrał 21 letni, aktualny mistrz Finlandii Esapekka Lappi, za kierownicą Skody Fabii S2000, pilotowany przez Janne Ferma. Za nimi uplasowały się załogi Michał Sołowow/Maciej Baran w Fordzie Fiesta RRC i Grzegorz Grzyb/Daniel Siatkowski w Peugeocie S2000. Hołek startujący samochodem Subaru Impreza TMR 4, w klasyfikacji generalnej uplasował się na 6. pozycji.

Wyniki 69. Rajdu Polski

1. Esapekka Lappi / Janne Ferm (Skoda Fabia S2000)

2:06:03.10

2. Michał Sołowow / Maciej Baran (Ford Fiesta RRC)

+02:14.8

3. Grzegorz Grzyb / Daniel Siatkowski (Peugeot 207 S2000)

+03:13.6

4. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Subaru Impreza RT – R4)

+04:18.1

5. Michał Bębenek / Grzegorz Bębenek (Peugeot 207 S2000)

+04:34.4

6. Krzysztof Hołowczyc / Łukasz Kurzeja (Subaru Impreza – R4)

+04:39.8

7. Zbigniew Staniszewski / Radosław Korzeniewski (Peugeot 207 S2000)

+06:54.3

8. Wojciech Chuchała / Kamil Heller (Subaru Impreza gr N)

+07:06.2

9. Karl Kruuda / Martin Jarveoja (Skoda Fabia S2000)

+07:11.7

10. Maciej Rzeźnik / Przemysław Mazur (Mitsubishi Lancer Evo X – R4)

+07:45.3

 

 

Galeria zdjęć

  • 69. Rajd Polski 2012
  • 69. Rajd Polski 2012
  • 69. Rajd Polski 2012