Hołowczyc wystartuje w Italian Baja!

Rajd Italian Baja 2010Już w najbliższy piątek Krzysztof Hołowczyc wystartuje w rajdzie Italian Baja, będącym pierwszą tegoroczną rundą Pucharu Świata FIA w Rajdach Cross-Country.  Hołowczyc powraca na rajdowe trasy zaledwie nieco ponad 2 miesiące po wypadku w rajdzie Dakar, w wyniku którego doznał obrażeń kręgosłupa i żeber. Tym razem na fotelu pilota usiądzie bardzo doświadczony i utytułowany Andreas Schulz.

Monster Energy X-Raid Team w ostatniej chwili zgłosił swoją załogę Krzysztof Hołowczyc/Andy Schulz, do startu w jubileuszowej 20. edycji rajdu Italian Baja. Dzisiaj we włoskim Pordenone, odbyła się prezentacja rajdu. Organizatorzy poinformowali o przyjęciu 125 zgłoszeń, w tym  51 załóg  samochodowych w klasyfikacji Pucharu FIA, ponadto 18. rywalizujących w stawce mistrzostw Włoch, 3. ciężarówek oraz 53 motocykli i quadów.

„Z prawdziwym zaskoczeniem i jednocześnie ogromną radością przyjąłem wiadomość od Svena Quandta, że już w najbliższy piątek wystartuję moim dakarowym MINI w rajdzie Italian Baja. Mimo, że moja rehabilitacja po styczniowym wypadku dobiega już końca, to nie byłem pewien, czy szef zespołu zdecyduje się postawić w tym rajdzie właśnie na mnie. Tak się jednak stało i z ogromną radością zasiądę za kierownicą mojej rajdówki, aby przez 3 dni walczyć o swoje drugie zwycięstwo w tym rajdzie. Poprzednio wygrałem tu w 2010 r. z Jean Markiem Fortinem, za kierownicą Navary. Tym razem będę pilotowany przez legendę Dakaru Andiego Schulza, który dwukrotnie zwyciężał w najtrudniejszym rajdzie świata.  Start w Italian Baja jest dla mnie bardzo ważny z punktu widzenia  sprawnego powrotu do pełnej formy po wypadku.  Uważam, pewnie podobnie jak Sven, że im szybciej wraca się za kółko tym lepiej.” – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Na starcie w Italian Baja pojawi się wielu znakomitych kierowców, w tym trzech innych, byłych zwycięzców tego rajdu: Jean-Louis Schlesser (1998, 2002) oraz zawodnicy z G-Force Motorsport - Boris Gadasin (2007, 2009, 2011) i Władimir Wasiliew (2012). Nowy pilot Krzysztofa Hołowczyca, Andy Schulz również triumfował w Pordenone w 2001 roku, pilotując wtedy Juttę Kleinschmidt. Oprócz Hołowczyca w rajdzie zobaczymy również kilku jego kolegów z Poland National Team: Adama Małysza, Martina Kaczmarskiego, Piotra Beaupre oraz  Macieja Stańco.

Odcinki specjalne tegorocznej edycji Baja Italia przebiegać będą na terenach usytuowanych  wokół miast Pordenone, Spilimbergo, Zoppola i Sacile. Kierowcy będą na nich rywalizować od najbliższego piątku do niedzieli. Po niedzielnej ceremonii dekoracji zwycięzców zapowiedziana została wielka feta z okazji jubileuszu 20-lecia rajdu. Więcej informacji na temat rajdu można znaleźć na witrynie www.italianbaja.com.