Krzysztof Hołowczyc wygrał trzeci etap Sealine Cross Country Rally!

Rajd Kataru 2013Po rewelacyjnej jeździe załoga Monster Energy X-raid Team Hołowczyc/Schulz zwyciężyła na trasie 3. etapu rajdu w Katarze. Hołek pokonał lidera rajdu o prawie 10 minut. Na bardzo trudnej technicznie i nawigacyjnie trasie, konkurenci nie dali rady Hołkowi.

Trzeci etap należał do bardzo udanych dla Krzysztofa Hołowczyca i jego pilota Andreasa Schulza. Trasa czwartkowego odcinka specjalnego była bardzo trudna nawigacyjnie, co wielu załogom przysporzyło nie lada problemów. Jednak załoga Hołowczyc/Schulz zdała ten trudny egzamin celująco i zwyciężyła w dzisiejszym etapie.

„Podobnie jak wczoraj, ruszyliśmy ostro od samego początku i na wszystkich punktach kontroli czasu byliśmy w ścisłej czołówce. Jednak dzisiaj wcale nie było tak łatwo. Dzisiejszy odcinek był bardzo skomplikowany pod względem nawigacyjnym. Wielu kierowców błądziło i na trasie powstał chaos. Pod koniec etapu większość kierowców z czołówki trzymała się w pobliżu, aby uniknąć jazdy na własną rękę i niepotrzebnego błądzenia. Stało się tak po części dlatego, że roadbooki były niezbyt dokładnie opracowane, a poza tym przebieg trasy był dość mocno pogmatwany. Dlatego jestem pełen uznania dla Andreasa, że sobie tak świetnie poradził i prowadził nas do mety „jak po sznurku”. Biorąc dodatkowo pod uwagę fakt, że i dzisiaj kamienisty teren nas nie oszczędził i złapaliśmy po drodze dwa kapcie, zwycięstwo na dzisiejszym etapie jest ogromnym wyczynem i bardzo się z tego cieszę. Jaki plan na jutro? Pewnie straty do Schlessera nie uda mi się całkowicie odrobić, ale chcemy utrzymać pozycję wicelidera rajdu i dojechać do mety w możliwie najlepszym stylu. Twardo walczymy dalej.” - Powiedział Krzysztof Hołowczyc na mecie odcinka specjalnego.

Dzisiejszy etap miał długość 421 kilometrów. Załodze Hołowczyc/Schulz udało się jechać równym, szybkim tempem i wyprzedzić wszystkich konkurentów, wliczając w to lidera rajdu Jean-Louisa Schlessera. Hołek odrobił dzisiaj blisko 10 minut straty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej rajdu Francuza, pomimo dwóch przebitych opon, których wymiana zabrała Hołowczycowi kilka cennych minut. Pierwsze miejsce na mecie zapewnia Krzysztofowi Hołowczycowi mocne, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Martin Kaczmarski (Lotto Team) nie miał tyle szczęścia. Z objawami ciężkiego zatrucia pokarmowego trafił nad ranem pod obserwację, do szpitala. Jeśli jego stan ulegnie poprawie, jutro powróci na trasę rajdu.

Wyniki 3. etapu: 


SAMOCHODY
1. Krzysztof Hołowczyc/Andreas Schulz (PL/D) Mini All4 Racing 4:23.55
2. Ajdyn Rachimbajew/Władimir Demianienko (KZ/RUS) Toyota Hilux +2.42
3. Faizal al-Attiya/Matthieu Baumel (Q/F) Hummer H3 +5.30
4. Nunzio Coffaro/Daniel Meneses (YV) Toyota Hilux +9.39
5. Jean-Louis Schlesser/Konstantin Żilcow (F/RUS) Schlesser Original +9.48
6. Miroslav Zapletal/Maciek Marton (CZ/PL) Hummer H3 Evo 5 +26.25
7. Peter van Merksteijn Jr/Eddy Chevaillier (NL/B) HRX Ford +1:07.23
8. Raul Orlandini/Alonso Carillo (PE) Toyota Land Cruiser +1:17.08
9. Ahmed al-Shegawi/Mohammed Arif (SA/UAE) Nissan Patrol +2:19.55
10. Romulo Branco/Joao Serodio (P) Nissan Patrol +1:41.12

PO ETAPIE
1. Schlesser 13:22.18
2. Hołowczyc +25.46
3. Coffaro +1:09.32
4. Rachimbajew +1:23.20
5. Zapletal +1:31.51

 

Galeria zdjęć

  • Rajd Kataru 2013
  • Rajd Kataru 2013
  • Rajd Kataru 2013