Hołowczyc wycofał się z rajdu Hungarian Baja

Hungarian Baja 2013

Krzysztof Hołowczyc z powodu nagłej choroby pilota Moisesa Torrallardony musiał wycofać się z rajdu Hungarian Baja.  Rajd zapowiadał się bardzo obiecująco dla polsko-hiszpańskiej załogi, która po 2 odcinkach specjalnych zajmowała 2. miejsce, z niewielką stratą od lidera.

Tuż po odcinku specjalnym Erdő 1 , Mini z numerem 208 prowadzone przez Krzysztofa Hołowczyca zatrzymało się. Powodem była nagła choroba nowego pilota Hołka, Moisesa Torrallardony.  Hołowczyc ze względu na pogarszający się stan Moi’ego wezwał karetke i zdecydował o wycofaniu się z rajdu.

Załoga Hołowczyc/Torrallardon od początku była nastawiona na walkę o zwycięstwo.  Pierwsze odcinki specjalne pokazały, że mieli duże szansę odnieść taki sukces. Na piątkowej, liczącej 58 km próbie, zawodnik Lotto Team uzyskał bardzo dobry trzeci czas. Następnego dnia pojechał jeszcze lepiej zajmując na pierwszym sobotnim oesie drugą pozycję.  Niestety niedługo okazało się, że Hołek nie będzie mógł kontynuować rajdu.

„Nie mogłem nawet przypuszczać, że ten rajd zakończymy w ten sposób. Zanosiło się na niezły wynik, ale życie, jak to bywa, przynosi rożne niespodzianki. Pod koniec drugiego oesu Moi poczuł się gorzej i zaraz po mecie poprosił żebym się zatrzymał. Zobaczyłem, że coś złego się z nim dzieje i wezwałem karetkę. Moi w dalszym ciągu czuł się źle, więc zmuszeni byliśmy wycofać się z dalszej rywalizacji. No cóż, nasz debiut nie wypadł najlepiej, ale teraz najważniejsze żeby Moi jak najszybciej wrócił do formy!”-  skomentował Krzysztof Hołowczyc.

Rajdu wycofał się także także Adam Małysz, który dachował na trzecim odcinku tracąc ponad 20 min. Węgierski Rajd wygrał Nasser al-Attiyah. Katarczyk zaatakował na końcowym, 96-kilometrowym odcinku Lőtér 2, po oesach wyprzedzając Orlando Terranovę o 17 sekund. Marek Dąbrowski i Jacek Czachor zajęli ósmą lokatę.

SAMOCHODY

1. Nasser al-Attiyah/Matthieu Baumel (Q/F) Toyota Hilux 4:04.34
2. Władimir Wasiliew/Konstantin Żilcow (RUS) Mini All4 Racing +12.09
3. Orlando Terranova/Bernardo Graue (RA) Mini All4 Racing +12.17
4. Miroslav Zapletal/Maciej Marton (CZ/PL) H3 Evo VII +18.30
5. Ajdyn Rachimbajew/Anton Nikołajew (KZ/RUS) Mini All4 Racing +24.55
6. Imre Fodor/Márk Mesterházi (H) Ford Ranger +25.14
7. Antal Fekete/György Tóth (H) Toyota Hilux +30.55
8. Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (PL) Toyota Hilux +37.28
9. Pál Lónyai/Ágnes Farnadi (H) HRX Ford +40.59
10. Zdeněk Pořízek/Marek Sýkora (CZ/SK) H3 Evo II +42.03

15. Łukasz Lechowicz/Łukasz Solecki (PL) Nissan Navara +1:26.48 (3. T2)
17. Tomasz Piec/Gabriel Prochacki (PL) Nissan Navara +1:53.48 (4. T2)
24. Łukasz Komornicki/Ernest Górecki (PL) Chevrolet S10 +6:10.23