Rajd Polski: Hołowczyc powalczy tym razem w WRC 2

71. Rajd Polski 2014Już za kilka dni rajdowych kibiców na całym świecie czekają niebywałe emocje. Na starcie kolejnej rundy WRC - Lotos 72. Rajdu Polski zobaczymy najlepszych kierowców, w tym załogę LOTTO Team Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja, którzy w tym roku pojadą samochodem  Ford Fiesta R5, w kategorii WRC 2.

2 lipca w Mikołajkach na starcie Lotos 72. Rajdu Polski zobaczymy najbardziej utytułowanych kierowców rajdowych świata. Na tak lubiane przez kierowców rajdowych szybkie mazurskie szutry wyjedzie nie tylko 14. załóg w najlepszych i najmocniejszych samochodach WRC. Na trasach 19 odcinków specjalnych LOTOS 72. Rajdu Polski zmierzą się także zawodnicy rywalizujący w samochodach klas RRC, S2000 czy R5. Wśród nich, w najsilniej obsadzonej (40 załóg) kategorii WRC 2 zobaczymy Krzysztofa Hołowczyca i Łukasza Kurzeję (LOTTO Team). Reprezentujący Szkołę Mistrzów Lotto, utalentowany uczeń Krzysztofa Hołowczyca, 25-letni Martin Kaczmarski pojedzie tym razem samochodem Mitsubishi Lancer Evo IX otwierającym trasę.

W tym roku będziemy świadkami bardzo zaciekłej bitwy w klasyfikacji WRC 2, Silniki samochodów w tej klasie mają moc około 280 KM, przenoszoną na wszystkie cztery koła. Przypomnijmy, że sezonie 2013 triumfatorami Mistrzostw Świata w tej kategorii zostali Polacy – Robert Kubica i Maciej Baran.

Mimo, że jest to już 23. start Hołowczyca w Rajdzie Polski i ma na swoim koncie trzy zwycięstwa w tej kultowej imprezie, to po raz pierwszy zobaczymy go w  kategorii WRC 2.

Krzysztof Hołowczyc:

"Nie mogę się już doczekać startu w Rajdzie Polski. Ta impreza jest mi niezwykle bliska.  Zdaje sobie oczywiście sprawę, że ciężko będzie zdobyć czołowe lokaty, rajdy WRC, a zwłaszcza kategoria WRC2,  to pole do popisu dla „młodych wilków”.  Dla mnie start w Rajdzie Polski to przede wszystkim okazja do fantastycznego kontaktu z kibicami, z którymi rzadko mam okazję spotkać się na polskich trasach. Na Mazurach będziemy też ponownie mieli możliwość zaprezentować, wspólnie z Martinem Kaczmarskim, program Szkoła Mistrzów LOTTO. To także wspaniały moment, gdy mogę ponownie wsiąść do samochodu WRC i poczuć ducha tej niezwykłej, zaciekłej rywalizacji. Emocjonujące jest to, że będę miał okazję zmierzyć się z moim przyjacielem,  Nasserem Al-Attiyah, z którym od lat rywalizuję w Rajdach Cross-country. Będzie to arcytrudna walka, ponieważ Nasser na co dzień startuje w WRC 2 i jest aktualnym Mistrzem Świata. Myślę, że nasz pojedynek przyniesie mnóstwo radości i emocji kibicom. Przygotowana przez znakomity polski zespół C-rally Fiesta R5 to dla mnie całkiem nowy samochód, ale mam nadzieję, że szybko się dogadamy, co pozwoli na  na zajęcie przyzwoitego miejsca na mecie w Mikołajkach. Dziękuję moim partnerom, którzy umożliwiają mi po raz kolejny udział w tym rajdowym święcie: Totalizator Sportowy  – organizator programu Szkoła Mistrzów Lotto,  Monster Energy i Motointegrator.pl ."

W Lotos 72. Rajdzie Polski przed zadaniem obrony pozycji lidera klasyfikacji WRC 2 stanie Katarczyk Nasser Al-Attiyah, dla którego będzie to debiut na mazurskich szutrach (Nasser startował już w Polsce w zeszłorocznym rajdzie Baja Poland). Po sześciu rundach tegorocznych mistrzostw, wielokrotny mistrz Bliskiego Wschodu i dwukrotny triumfator legendarnego Rajdu Dakar ma na swoim koncie 60 punktów.

W strefie LOTTO w Rally Fan Parku na kibiców czekają liczne atrakcje, m.in. spotkania i sesje autografów ze wszystkimi sportowcami Szkoły Mistrzów LOTTO, prezentacja pojazdów (bolid F1H2O Marszałka, rallycrossowe Fiesty Hołowczyca i Kaczmarskiego, dakarowe maszyny Kazberuka i Szustkowskiego), symulatory rajdowe, konkursy z gadżetami czy kino plenerowe. Zapraszamy w czwartek (2 lipca) o godzinie 16:00, a w pozostałe dni (3-5 lipca) od godziny 10:00.

W ramach przygotowań do Lotos 72. Rajdu Polski Krzysztof Hołowczyc wystartuje w najbliższy weekend w 18. Rajdzie Warmińskim. W sobotę odbędzie się prolog na stadionie OSiR w Olsztynie. Wyniki nie są zaliczane do klasyfikacji rajdu. Niedzielny program obejmuje dwie pętle z szutrowymi odcinkami Godki (5,55 km), Nowe Kawkowo (7,1 km), Jankowo (4,35 km) i Mątki (5,3 km). Bazę rajdu stanowi Hotel Manor w Olsztynie.  Będzie to ostatnia faza  przygotowań przed startem w  Rajdzie Polski.  "To świetna okazja aby sprawdzić możliwości i ustawienia samochodu w ekstremalnych warunkach rywalizacji, na odcinkach, które są mi świetnie znane." – dodaje Hołowczyc.