Hołowczyc kończy rywalizację na 10. miejscu w WRC 2

72. Rajd Polski 2015Załoga Lotto Team Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja ukończyła rywalizację w 72. Lotos Rajdzie Polski na 10. miejscu w kategorii WRC 2. W  tej kategorii zwyciężyła załoga  E.Lappi i J. Ferm (Skoda Motorsport). W klasyfikacji generalnej rajd wygrała załoga Sebastien Ogier/Julien Ingrasia (Volkswagen Motorsport). Najlepsza polska załoga Robert Kubica i Maciek Szczepaniak zajęli ósme miejsce.

72. Lotos Rajd Polski przeszedł już do historii. Impreza niemal w każdym obszarze zbiera bardzo wysokie oceny. Odcinki były bardzo wymagające i dobrze przygotowane. Kierowcy chwalili sobie bardzo szybką i trudną technicznie trasę. Zacięta rywalizacja trwała do ostatniego kilometra rajdu.

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja okazali się najlepszą polską załogą startującą w kategorii WRC2. Po bardzo zaciekłej walce zawodnicy Lotto Team zakończyli rywalizację w najsilniej reprezentowanej kategorii w pierwszej dziesiątce.

To był naprawdę wyczerpujący weekend. Musieliśmy ścigać się w niemalże afrykańskich warunkach pogodowych, na naprawdę bardzo wymagających i piekielnie szybkich odcinkach. Konkurencja była ogromna, młodzi mistrzowie zawiesili sportową poprzeczkę bardzo wysoko. Daliśmy z Łukaszem z siebie wszystko, wystarczyło to do zdobycia dziesiątego miejsca, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Dla mnie Rajd Polski to głównie frajda. Wiadomo, że ciągle jest we mnie sportowa dusza, ale mam już świadomość, że jadę już głównie dla kibiców i dla własnej przyjemności. Jadę dla tych rozwieszonych licznie flag z napisem „Hołek Go!”. To jest naprawdę niesamowite, że, mimo iż nie jadę w ścisłej czołówce rajdu, to jednak kibice ciągle pamiętają te momenty, gdy ten rajd wygrywałem lub stawałem na podium. Fiesta R5, którą jechaliśmy,  to świetne rajdowe urządzenie, a obsługujący nas zespół C-rally stanął na wysokości zadania – wszystko było jak trzeba, na najwyższym poziomie. Chciałbym jeszcze raz podziękować moim wspaniałym kibicom i wyrazić zadowolenie i dumę, że tak udana impreza sportowa największego formatu odbywa się w naszym kraju, właśnie na Mazurach. Serce rośnie, a dusza się raduje, że po raz kolejny mogliśmy gościć najlepszych kierowców rajdowych świata. Mam nadzieję, że ten mój dwudziesty trzeci start w Rajdzie Polski nie będzie ostatnim i za rok znowu będę miał okazję ścigać się tutaj. Dziękuję moim Partnerom: Totalizatorowi Sportowemu, organizatorowi programu Szkoła Mistrzów LOTTO, Monster Energy i Motointegrator.pl, którzy wspierają moje występy. ”- powiedział po rajdzie Krzysztof Hołowczyc

Skoda Motorsport podwójnie wygrała rundę WRC 2. Esapekka Lappi, najszybszy na Power Stage, wyprzedził drugiego na mecie Pontusa Tidemanda o 56,1 sekundy. Trzecia lokata przypadła Karlowi Kruudzie (Ford Fiesta R5). Za czwartym Jarim Ketomaa'ą, na piątym miejscu zameldował się Armin Kremer w trzeciej Fabii R5. Teemu Suninen skompletował czołową szóstkę w kategorii WRC 2.

72. Rajd Polski – podobnie jak przed rokiem – wygrał Sebastien Ogier z zespołu Volkswagena. Aktualny Mistrz Świata przez cztery dni ścigania na Mazurach potwierdził swoją klasę, cały rajd przejechał praktycznie bezbłędnie. Niewielka przewaga nad drugim Andreasem Mikkelsenem wynika gównie z faktu, że w piątek i sobotę to Ogier jako pierwszy ruszał na trasę wszystkich odcinków, co znacznie utrudniało mu zadanie, gdyż musiał „czyścić” trasę i walczyć z dużo gorszą przyczepnością na szutrowych odcinkach specjalnych.

 

Galeria zdjęć

  • 72. Rajd Polski 2015
  • 72. Rajd Polski 2015
  • 72. Rajd Polski 2015